להליכים משפטיים כנגד אדם משמעות רבה על המשך חייו, במיוחד כאשר מדובר בעבירה פלילית הטומנת בחובה ענישה חמורה. לכן, כל אדם אשר חשוד במעשה פלילי כלשהו, חייב לחפש לעצמו עורכת דין פלילית איכותית בהקדם על מנת לנסות ולמזער את הנזקים עד כמה שניתן. רק עורכת דין מקצועית שבקיאה בתחום הפלילי על בוריו, תוכל להעניק לכם את ההגנה והליווי הנדרשים על מנת להשיג את התוצאה המיטבית עבורכם, בדרך לפתיחת דף חדש בחייכם. להלן כל המידע בנושא זה.

תחומי האחריות של עורכת הדין הפלילית

עבירות פליליות זוכות להתייחסות חמורה בקרב המשטרה, כמו גם בפני הרשות השופטת שביכולתה להרחיק אדם מהקהילה ע"י כליאה או לגזור עליו עבודות שירות, ובכל מקרה, "לסמן" אותו ע"י רישום פלילי לתקופות זמן ארוכות. אותן עבירות פליליות יכולות להתבטא במספר נרחב של תחומים, וכפועל יוצא מכך כל עורכת דין פלילית יכולה להתמחות באחד או יותר מהם. בין התחומים השכיחים ניתן לציין:

• עבירות אלימות ובריונות – רצח, הריגה, גניבות וכדומה.
• עבירות אלימות במשפחה.
• עבירות סמים.
• עבירות מין.
• עבירות צווארון לבן.
• עבירות בקרב קטינים ובני נוער.
• עבירות צבאיות.
• ועוד.

תחומי אחריות אלו אינם קשורים אך ורק לייצוג בבית המשפט. ההליך הפלילי כולל גם ליווי וייצוג בהארכות המעצר, ניסיונות לביטול כתב אישום ובמידה ובוצעה הרשעה, ייצוג בערעורים וייצוג האסירים בתקופת הכליאה. עורכת דין פלילית איכותית אף תדע לייעץ ולנסח בקשות חנינה מנשיא המדינה, ולאחר מכן לבטל את הרישום הפלילי ולמחוק אותו מהרישומים, או לבקש שינוי עילת סגירת תיק כאשר מדובר ברישום משטרתי בלבד.

מדוע כדאי להעדיף עורכת דין פלילית על פני עורך דין?

בכל מה שקשור לבחירת אנשי מקצוע, מגדר אינו אמור להוות עניין מבחינה מקצועית. אלא שישנם מקרים בהם דווקא עורכת דין פלילית עדיפה ולא איש מקצוע זכר. כך למשל, ייתכן כי אישה שנאנסה או עברה אלימות במשפחה תרגיש בנוח להיפתח ולספק את כל הפרטים הנדרשים דווקא בפני עורכת דין ולא עורך דין גבר. עורכת הדין פשוט עשויה להבין טוב יותר את המניעים והתחושות של נשים שחוו אלימות פלילית או ביצעו אותן מלכתחילה, ומכאן החשיבות המגדרית. ובכלל, באופן כללי עבור רבים קל ונוח יותר להיפתח דווקא אל מול דמות נשית מבינה, קשובה ואמפטית, שיכולה להוציא מהם פרטי מידע חשובים שכלל לא בטוח שהיו עולים אל מול עורך דין מהמין הגברי.

ואם כבר עורכת דין, הרי שמומלץ לבחור בכזאת בעלת ניסיון עשיר בפרקליטות, שכן ניסיון זה עוזר לה להתנהל טוב יותר אל מול גורמי החקירה והמשפט, ובהכרת ההליך הפלילי על בוריו.

דילוג לתוכן